جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • منوی آکاردئونی
   • نایب رییس کنفدراسیون اسکی آسیا

    پیست اسکی خلخال به پیست های استاندارد کشور می پیوندد

    پیست اسکی خلخال به پیست های استاندارد کشور می پیوندد

    نایب رییس کنفدراسیون اسکی آسیا گفت: با اجرای طرح احداث امکانات بالا برنده و استاندارد سازی پیست اسکی اندبیل خلخال ، بزودی این پیست به مجموع 32 پیست اسکی استاندارد کشور افزوده می شود.

    به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل عیسی ساده شمشکی در جلسه با فرماندار ، نماینده و رئیس اداره ورز ش و جوانان شهرستان خلخال گفت: 15 استان دارای 32 پیست اسکی استاندارد و دارای امکانات ویژه اسکی هستند که از این تعداد 20 پیست اسکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه اندازی شده و در اختیار علاقه مندان به رشته مفرح اسکی قرار گرفته است.
    وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، زنجان ، اردبیل ، کردستان ، همدان ، مرکزی ، اصفهان ، فارس ، کهکیلویه و بویراحمد ، قزوین ، تهران ، البرز و خراسان رضوی استان های دارای پیست اسکی استاندارد با بهره گیری از امکانات بالا برنده ورزشکاران اسکی هستند.
    وی با اعلام همکاری برای راه اندازی امکانات تله اسکی و تله اسکیژ در پیست اسکی اندبیل خلخال اظهار کرد: این پیست از جاذبه های بسیار زیبای طبیعی برخوردار بوده و با راه اندازی امکانات اسکی در این محل به عنوان یک پیست اسکی استاندارد با قابلیت های برگزاری مسابقات اسکی در سطح ملی و بین المللی تبدیل خواهد شد.
    او گفت: برای راه اندازی مرحله اول طرح استاندارد سازی پیست اسکی خلخال شامل احداث تله اسکی بطول 250 متر ، خرید تجهیزات مورد نیاز از خارج از کشور و تهیه و خرید یک دستگاه برف کوب 15 میلیارد ریال نیاز است.
    وی افزود: بخشی از این کار و سرمایه گذاری شامل زیرساخت های پیست توسط دولت و بخش دیگری نیز از سوی سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
    شمشکی اظهار کرد: مرحله دوم طرح پیست اسکی اندبیل نیز شامل راه اندازی تله اسکیژ و اضافه شدن طول پیس برابر با استانداردهای تعریف شده برای برگزاری مسابقات اسکی است که نیازمند بیش از 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی است.
    فرماندار خلخال نیز گفت: با توجه به راه اندازی تله کابین اندبیل توسط سازمان همیاری شهرداری های استان اردبیل با مشارکت شهرداری خلخال ایجاد هرگونه امکانات جدید از جمله تله اسکی نیازمند کار کارشناسی و هماهنگی لازم با مرکز استان برای پیشگیری از موازی کاری و یا تداخل طرح های پیشنهادی در پیست اسکی اندبیل است.
    فریدون بابایی با بیان اینکه سرمایه گذار قبلی تفرجگاه اندبیل بدلیل تعلل در انجام تعهدات خود از این منطقه خلعیت شده ، افزود: تجربه تلخ واگذاری این تفرجگاه به سرمایه گذار ناتوان در هیچ شرایطی تکرار نخواهد شد.
    دکتر بشیر خالقی ، نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس هم با تاکید بر لزوم دقت مسئولان اجرایی استان در واگذاری احداث امکانات رفاهی و تفریحی تفرجگاه اندبیل به سرمایه گذار جدید بخش خصوصی اظهار کرد: نتیجه انجام کارغیر فنی و کارشناسی نشده و واگذاری بیش از 10 هکتار از اراضی ملی تفرجگاه اندبیل به یک سرمایه گذار ناتوان و غیر متعهد در گذشته تصرف چند هکتار از اراضی ملی توسط یک شخص ذی نفوذ و بلاتکلیفی 10 ساله در اجرای طرح گردشگری و پیست اسکی این تفرجگاه زیبا بود.
    اخبار مرتبط
   اردبیل - اداره کل ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 1,443,251
  تعداد بازدید امروز : 344
  تعداد بازدید دیروز : 2,121
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/11/01
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.