جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • آیین نذر کتاب بمناسبت  ماه محرم آغاز شد

   باحضور مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل برگزار شد؛

   آیین نذر کتاب بمناسبت  ماه محرم آغاز شد

   آیین نذر کتاب بمناسبت  ماه محرم آغاز شد

   مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل به همراه جمعی ازاعضای سازمان های مردم نهاد با اهدای کتب عاشورایی درغرفه نذرکتاب موسسه مردم نهاد مهرامید حضوریافت.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل؛بهرام آقاخانی ضمن حضور در غرفه آیین نذر کتاب عنوان کرد؛هفته گذشته نماینده ولی فقیه در استان اردبیل نذر فرهنگی در کنار نذر طعام در ایام محرم را خواستار شدند لذا نذر کتاب در ایام محرم با همکاری معاونت فرهنگی وامور جوانان وسمن مهرامید تدارک دیده شد.
   او افزود:نذر کردن یا نذری دادن در سنت و فرهنگ ما ایرانی ها، اقدامی رایج است اما نذر کتاب نه تنها نفع فردی دارد بلکه گامی بلند در راستای ترویج کتابخوانی، به عنوان نیاز فرهنگی امروز کشور است و همگان از آن منتفع می شوند.
   اقاخانی اظهار کرد؛ مقوله ‌های مختلفی در جامعه برای توسعه فرهنگی وجود دارد اما هیچ یک جای کتاب را نمی گیرد و به همین دلیل اولویت پویش مردمی 'کتاب نذری' افزایش توجه مردم به کتابخوانی و نذر کتاب است.
   مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل سازمان های مردم نهاد وجوانان را سفیران فرهنگی این مرز وبوم برشمرد وخاطر نشان کرد؛ طرح یا پویش مردمی 'کتاب نذری' که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرامی شود ،تلاش می کند تا با جلب مشارکت مردم کتاب ‌های مطالعه شده و بیش از نیاز آنان را از سطح شهر جمع ‌آوری کرده و در نقاطی که با کمبود کتاب مواجه اند، توزیع کند.
   او ادامه داد؛ نذر فرهنگی و توسعه امکانات کتابخوانی علاوه بر اینکه یکی از راه های افزایش مطالعه در بین افراد جامعه است، می ‌تواند بستری را فراهم کند تا متخصصان و فعالان فرهنگی روش ‌های مختلف توسعه کتابخوانی را دنبال کنند.
   مدیر اداره کل ورزش وجوانان استان اردبیل ؛ سازمان های مردم نهاد باید متکی به مردم باشند و هم افزایی و تسهیل در روند اجرای برنامه های تدارک دیده شده توسط انان ازوظایف دستگاه های اجرایی است.
   آقاخانی خلاقیت جوانان را درعرصه فرهنگی مثمر ثمر دانسته و گفت؛هر ایده یا ابتکاری که منجر به مشارکت مردم شود و به صورتی مردمی اجرا شود، ایده ای مطلوب و سزاوار حمایت است.
   اخبار مرتبط
 اردبیل - اداره کل ورزش و جوانان
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.