جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • نمایش میدانی "گلین بالا" دراردبیل اجرا می شود

   نمایش میدانی "گلین بالا" دراردبیل اجرا می شود

   نمایش میدانی "گلین بالا" دراردبیل اجرا می شود

   انجمن بانوان سرزمین کهن با همکاری معاونت فرهنگی وامور جوانان ورزش و جوانان ،معاونت اجتماعی استانداری ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری نمین ، نمایش میدانی "گلین بالا" را در روستاهای شهرستان نمین اجرا می کند .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل ، بنابه تاکید رهبری در راستای تدوین قانونی برای جلوگیری از کودک همسری که فرموده اند"واداشتن دختران کم سن و سال به ازدواج حرکتی در جهت تضعیف زن و نادیده گرفتن حقوق آنهاست و تنها قانون است که میتوان از طریق آن با کودک همسری مقابله کرد" ، انجمن بانوان سرزمین کهن با همکاری امور جوانان ورزش و جوانان ،معاونت اجتماعی استانداری ، فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری نمین نمایش میدانی "گلین بالا" را در روستاهای شهرستان نمین اجرا می کند.
   زهرا نعمتی دبیر انجمن سرزمین کهن با بیان اینکه معضل کودک همسری موضوعی هست که در تمام نقاط جهان به وفور یافت می شود و نمی توان آن را صرفا مربوط به اقوام ایرانی دانست، افزود: اگر مقالات و اخبارهای به روز دنیا را دنبال کنیم می بینیم که مساله کودک همسری جوامع مختلفی در جهان مطرح است و این معضل اجتماعی از طریق اقدامات هنری های نمایشی به تصویر کشیده می شود.
   او افزود: ما هم درنظر داریم همسو با اندیشه های بزرگ جهانی و با هم اندیشی تیم روانشناسی و جامعه شناسی انجمن ، تئاتر سفارشی با موضوع کودک همسری از گروه تئاتر فروهر به کارگردانی رضا بهشتی را در روستاها به نمایش درآوریم تا یک اثرهنری تاثیر گذار تولید کنیم و از طریق این نمایش به طور مستقیم و بدون شعار با اقشار مختلف جامعه ارتباط برقرارکنیم .
   دبیر انجمن بانوان سرزمین کهن خاطرنشان کرد : در تولید این نمایش بعد از طی کردن مراحل تحقیق و پژوهش و استفاده از نظر متخصصان داخلی و خارجی به شکل مستقیم و غیر مستقیم عموما از هنرمندان شاخص و با تجربه و دارای تحصیلات آکادمیک استفاده شده تا با در نظر گرفتن مفاهیم و تعاریف تخصصی بتوانیم بیشترین ارتباط و تاثیر گذاری را بر تماشاگر داشته باشیم.
   نعمتی بیان کرد : جدی ترین هدف این طرح ذات آیینه ای هنر هست که انعکاسی از گذشته و حال برای ترمیم و بازسازی افکار و فرهنگ بعضا نادرست در کنار فرهنک و آیین های ارزشمند اقوام برای داشتن چشم اندازی از جامعه و خانواده ی سالم ایرانی و دنیایی بهتر خواهد بود .
   او افزود: سعی کردیم که زبان این نمایش با استفاده از حرکت و تصویر به زبانی جهانی و قابل فهم برای مردم کشورهای مختلف و مشابه تبدیل کنیم . ترجمه به دو زبان ترکی و انگلیسی هست که در اجراهای استانی قالب ترکی و بومی آن تقویت یافته است .
   نعمتی درپایان گفت : همچنین امکان این نمایش و احتمال استقبال آن برای مخاطبان مختلف و کشورهای دیگر نیز فراهم می باشد تا شاید با حمایت مسولین رده بالا بتوانیم سفیر فرهنگی مناسبی درفستیوال ها و رویدادهای مهم هنری جهانی شویم .
   زمان اجرای برنامه به شرح ذیل است :
   شنبه ۱۳ مهر ماه روستای حور
   یک شنبه ۱۴ مهر ماه روستای مرنی
   دو شنبه ۱۵ مهر ماه روستای آببیگ لو
   سه شنبه ۱۶ مهرماه روستای آلادیزگه
   چهار شنبه ۱۷ مهرماه روستای بریس
   پنج شنبه ۱۸ مهر ماه روستای گرم چشمه
   جمعه ۱۹ مهر ماه روستای سوها
   اخبار مرتبط
 اردبیل - اداره کل ورزش و جوانان
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.